O KLUBE

 
FOOTGOLF je kombináciou dvoch populárnych športov - FUTBALu a GOLFu. Kopaním futbalovej lopty veľkosti č. 5 (podľa pravidiel golfu) sa snažíte loptu, na čo najmenej kopov dostať do jamky. Hráči pre hru využívajú golfové (footgolfové) pravidlá a golfové (footgolfové) ihriská s 9 jamkami (hráč odohrá dve kolá) alebo 18 jamkami. Víťazom sa stane hráč, ktorý na čo najmenší počet kopov dostane loptu do všetkych jamiek. 
 

Footgolf na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, kedy vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA), ktorá sa v tom istom roku stala členom Medzinárodnej svetovej federácie pre footgolf - Federation for International FootGolf (FIFG), ktorá zastrešuje krajiny z celého sveta. Následne na Slovensku začínajú vznikať oficiálne footgolfové kluby. Historicky prvým footgolfovým klubom sa stal 16.1.2015 náš FOOTGOLFOVÝ KLUB TRNAVA. Klub od svojho vzniku zaznamenal individuálne úspechy hráčov, ale aj kolektívne úspechy klubu. 

Na Slovensku SFGA organizuje turnaje v rámci Slovenskej footgolfovej tour (hrá sa na 18 jamkových ihriskách) a Slovenský footgolfový pohár (hrá sa na 9 jamkových ihriskách), v rámci ktorých sa na konci roka stane víťaz. 

V roku 2019 sa umiestnil Alexander Zábrodský na 3. mieste v Slovenskom footgolfovom pohári v kategórii amatéri. V roku 2020 sa v kategórii amatéri v Slovenskej footgolfovej tour i v Slovenskom footgolfovom pohári stal víťazom Jakub Kincses. V roku 2021 Šimon Kincses v kategórii amatéri v Slovenskom footgolfovom pohári obsadil 2. miesto. 

V sezóne 2022 sa uskutočnila Sútaž klubov. Footgolf Trnava sa umiestnil na 3. mieste.